קידום אתרים בגוגל – מה זה אומר עבורנו?

כשגולש נכנס לגוגל לחפש אתרים בנושאים מסוימים, הוא מקליד ביטוי מסוים בשורת החיפוש, ואז עולה בפניו רשימה של אתרים, בין אם זה על בסיס לוקאלי, כלומר על בסיס מקומות בארץ ובין אם זה רשימה רנדומאלית. הגולש חושב הרבה פעמים, שהרשימה מורכבת מאתרים פופולאריים ועל כן הם מדורגים בסדר הזה. מה שהרבה פעמים הגולש לא יודע הוא, שמדובר ברשימה שמורכבת מאתרים שעברו תהליך קידום ועל כן הם מדורגים ראשונים בעמוד. 

התחום החשוב ביותר בשיווק ופרסום באינטרנט, לפחות בכל מה שקשור לאתרי אינטרנט, הוא התחום של קידום אתרים בגוגל. מדובר בתחום רחב, אשר על כל אתר ואתר עובדים מקדמי אתרים עם הצוותים שלהם, מתוך כוונה להביא את הלקוח שלהם אל המקום הראשון בדירוג של גוגל, בביטויים מסוימים אותם מחפשים הגולשים. 

הביטויים עליהם עובדים אותם מקדמים, נחשבים לפופולאריים ביותר בתחום של הלקוח, וכך אם הם מצליחים להביא את האתר שלו למקום הראשון בעמוד של אותו ביטוי בגוגל, הם יכולים לקבל חשיפה רבה, ולמשוך אליהם גולשים שיכנסו לאתר, יקראו את החומר שמפורסם בו, ירכשו מוצרים ושירותים. 

למה אנחנו צריכים לקדם אתרים בגוגל

אחרי כל ההשקעה שיש בפתיחת עסק החל מבחירת השם או בחירת הלוגו ועד לבחירת התוכנה להנהלת חשבונות אפשר לחשוב שמרבית המאמצים מאחורינו. על פניו זה נכון אבל דווקא לקראת קו הסיום חשוב לרכז את הכוחות האחרונים שנשארו לנו בשיווק העסק ובהגעה לקהלים פוטנציאליים ומקסום רווחים. אז למה דווקא קידום אתרים בגוגול?  

על פניו זו שאלה מאוד פשוטה ולמען האמת התשובה היא די פשוטה. גוגל הוא מנוע החיפוש מספר אחד בעולם, מרבית האנשים מחפשים מידע ואתרים דרכו. ברגע שאנחנו, בתור מקדמי אתרים, דואגים לעבוד על כך שהאתר של הלקוח שלנו ידורג גבוה בגוגל, אנחנו מאפשרים לו לקבל חשיפה שהוא לא יוכל לקבל דרך שום כלי אינטרנט אחר. 

מעבר לכך וזו הגדולה של גוגל, בכך שאנחנו מקדמים את האתר, לא רק שהוא נהנה מחשיפה גדולה אלא הוא נהנה מחשיפה רלוונטית עבורו, חשיפה ממוקדת של גולשים שמחפשים ספציפית אתרים בתחום שלו. כל תהליך הקידום מבוסס על כך, שאנחנו פונים אל קהל ספציפי שמחפש אתרים בתחום של הלקוח שלנו. בין אם זה על פי ביטויים, על פי תכנים ועוד. 

לכן יש משמעות גדולה לתחום של קידום אתרים בגוגל, ולכן מרבית העבודה של המקדמים מתבצעת שם