קידום בגוגל האם עסקים קטנים יכולים לתת פייט לגדולים?

לפי התפיסה הרווחת, העסקים הגדולים שולטים במרבית התחומים בחיינו. אם לדוגמה נביט בחנויות הבגדים המקיפות אותנו, נגלה כי אנשים נוהרים דווקא אל חנויות המותגים הגדולים, ואילו חנויות הבגדים הקטנות והמתפרות נותרות ריקות כמעט לחלוטין. עם זאת, בעזרת שיווק נכון וקידום אורגני מעולה, גם העסקים הקטנים יכולים להרים את הראש מעל למייל ובהחלט לתת פייט לעסקים הגדולים.

זה הקטן, גדול יהיה

לפני שנכנסים לכל התחום של הקידום והשיווק חשוב לזכור כי גם העסקים הגדולים התחילו פעם מאפס. כך שאם אתם מנהלים כעת עסק קטן מהסלון הביתי או ממשרד קטן, יש לכם סיכוי טוב להצליח. כי כל שדרוש לכם בתחילת הדרך הוא אמונה, ביטחון בצדקת הדרך ומעט תקציב כדי להתחיל ולזנק לקראת ההצלחה שלכם.

כך תקדמו בגוגל

קראו גם: האם קידום אתרים רלוונטי לעסקים מקומיים?

כך תקדמו את העסק בגוגל

קידום בגוגל מתאים במיוחד לעסקים קטנים, מכיוון שהוא מאפשר לכם לקדם את האתר בתקציב סביר לגמרי. אם אתם בונים אתר, ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

  • התוכן לאתר שלכם – גוגל מתחשבת מאוד בתכנים איכותיים שאתם מעלים לאתר. כאשר אתם כותבים תוכן לאתר, יש צורך לשלב בין הכמות לאיכות. מצד אחד, המאמרים כמות המילים שבאתרים צריכה לנוע בין 300 ל-500 מילה. מצד שני, אסור להתפשר על איכות. יש להקפיד על ניסוחים מדויקים, וכן לשלב את מילות המפתח באופן טבעי.
  • להשיג קישורים – גוגל מקפיצה את האתר למקומות הראשונים אם היא רואה שהוא מקשר לאתרים איכותיים. אם יש לכם אפשרות להשיג קישורים מאתר ממשלתי או אתר להשכלה גבוהה, מה טוב. אם לא, נסו ללכת על מאמר יחצנות.
  • התאימו את האתר שלכם לנייד – בימינו, 80% מהפעולות (אם לא יותר) מתבצעות דרך הנייד הקטן שלנו. אנשים הלוקחים אותו עמם לכל מקום נהנים להיכנס לאתרים המציעים מידע המותאם לנייד, וכן מאתרים אשר מספקים את האפשרות להשאיר פרטים או לבצע תשלום. אז אם האתר שלכם עדיין לא רספונסיבי, זה הזמן להפוך אותו לכזה. אחרת, אתם פשוט תפסידו לקוחות.
  • השתמשו ברשתות החברתיות – כי מרבית הלקוחות שלכם נמצאים שם. בני נוער וגם אנשים מבוגרים אוהבים להיכנס למשתמש הפייסבוק או האינסטגרם שלהם. כדי להגיע אליהם, צרו גם אתם משתמשים בחשבונות אלה.וצרו סרטוני וידאו טובים לשווק עצמכם ולבלוט בסביבה.
  • השקיעו בעיצוב האתר – יש לכם תוכן באתר? מצוין, כעת אפשר למשוך את לבם של הגולשים באמצעות תמונות יפות וסרטונים מקוריים. רק אל תשכחו שעודף של תכנים עלול להאט את זמן הטעינה של האתר שלכם, ואם הגולשים מבחינים בכך, הם עלולים לנטוש את האתר. משום כך, מומלץ להשתמש בתוספים אשר יסייעו לכם להקל על האתר ולהפוך אותו למהיר יותר.

לסיכום, ראינו שכל עסק, ולו הקטן ביותר, יכול להגיע לתוצאות הראשונות בגוגל, אם הוא ישקיע כראוי בקידום האתר. אז אם תעקבו אחרי הכללים, תוכלו לעקוף גם את העסקים הגדולים ויום אחד להפוך לעסק גדול בעצמכם.